KATEGORİLER

Uzun Yemek Topluyor

Keloğlan Masalları karakterlerinden Uzun Yemek Peşinde oyununda, her zamanki gibi aç olan Uzun gökten düşen butları yakalayarak yemek üzere yardımınıza ihtiyaç duyuyor. Uzun’u bilmeyeniniz yoktur. Uzun ve Huysuz Keloğlan Masalları’nın aç ve kurnaz ikilisidir. Uzun bu macera oyununda gökten düşen butları yakalayarak yemek ve böylece oyun skorunu arttırmak istiyor. Gökten sadece butlar düşmüyor. Köpekler için kemiklerde düşüyor ki, Uzun’un puanını eksilten bu kemiklerden kaçınması gerekiyor. 2 dakika süre boyunca Uzun yakaladığı butlar sayesinde puanını yükseltecek,  bu süre içerisinde köpekler ve arılardan da korunması da gerekecektir. Eğer süre boyunca kemik, köpek ve arılardan kaçınırsa oyun sonunda sürpriz bir bonus puanına daha kavuşacaktır. Bonusun yüksek olması için kemik, köpek ve arılara yakalanmamaya dikkat gösterin.
Klavye ile oynayabileceğiniz Uzun macera oyununda, sağ-sol yön tuşları ile hareket edebilir, aşağı yön tuşu ile çömelip, yukarı tuşu ile zıplayabilirsiniz.
Keloğlan Oyunları kategorisine eklediğimiz Uzun Yemek Peşinde Oyunu yüklendikten sonra alt taraftaki but üzerine yazılı OYNA butonuna tıklayarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Uzun’un macera oyununda hepinize iyi eğlenceler dileriz…

comments powered by Disqus